15 Ocak 2008 Salı

Yakında klavye ve fare tarih olacakBilişim dünyasının öncüsü Bill Gates, ABD'nin Las Vegas kentinde başlayan Elektronik Fuarı'nın (CES-Consumer Electronic Show-Tüketici Elektroniği Fuarı) açılışında yaptığı konuşmada, dijital dünyanın geleceği konusundaki öngörülerini anlattı.

Dünyanın en büyük yazılım firması Microsoft'un başkanı olarak yaptığı son konuşmada, bilgisayar kullanıcılarının yakında klavye ve fareyi bir kenara atacaklarını ve bunun yerine PC'lerini el hareketleriyle kullanacaklarını belirterek, gelecekte bilgisayarlı mobilya ve ev eşyalarının olduğu bir dünya olacağını, bilgisayar kullanımının çok daha artacağını söyledi.

Fuarın açılış konuşmasını 10. kez yapan Gates, dijital yaşamın ilk 10 yılında dünyadaki PC sayısının 1 milyarı, geniş bant internet kullanıcısı sayısının 250 milyonu aştığını ve dünya nüfusunun yüzde 40'ının mobil telefon kullandığını söyleyerek, geçen 10 yılın bu açıdan büyük bir başarı olduğunu anlattı.

10 yılda bilgisayarların sadece masa üstünde değil, masanın içinde ve her yerde olacağını söyleyen Bill Gates, insanların dosya ve uygulamalarına mobil telefon, bilgisayar veya televizyon gibi her cihazdan ulaşabilecekleri öngörüsünde bulundu.

Yeni dijital dönemde online alışveriş ve online sohbet gibi birçok web aktivitesinin 3 boyutlu ortamda yapılacağını da söyleyen Bill Gates, gelecek 10 yılın en önemli değişikliğinin ise kullanıcıların bilgisayarları ile el hareketleriyle iletişime geçecekleri "doğal kullanıcı arayüzü" olacağını vurguladı.

Gates, fuarın açılışındaki konuşmasında, Microsoft'un geçen yıl sonunda konseptini geliştirdiği, el hareketleriyle kullanılan geniş bir masa şeklindeki dokunmatik ekranlı bilgisayar "Surface" adlı cihazı da tanıtarak, "Bu teknolojinin şimdilik daha başındayız, yazılım programcıları bu platformu geliştirecekler" dedi.

Açılış konuşmasında ayrıca, "görsel tanıma" adını verdikleri ve geleceğin mobil telefonlarında kullanılacak bir teknolojinin prototipini de tanıtan Gates, bu teknolojinin, cep telefonu kamerası bir cisme tutulduğunda bununla ilgili verileri kullanıcıya aktardığını kaydetti.

Bill Gates, bu yılın sonuna doğru, 17 yaşından beri aralıksız çalıştığı Microsoft'tan emekli olacağını ve sürdürmekte olduğu hayır işlerine daha iyi odaklanacağını belirterek, bir video gösterisiyle Microsoft'taki son gününde ve sonrasındaki yaşamında neler yapacağını dinleyicilerin alkışları arasında sundu.

Dell, içbükey LCD ekranlarını Crysis oyunu ile tanıtıyorCES 2008'de LCD monitör tasarımları incelik ve farklı formlarıyla da vitrine çıktı. İçbükey formuyla dikkat çeken LCD ekranda Türk oyun tasarımcıları tarafından hazırlanan Crysis oyunu kullanıldı. Farklı grafik tasarımları ile dikkat çeken oyun içbükey LCD'deki görüntüsü fuarı ziyaret eden oyun tutkunları tarafından büyük ilgi gördü. Monitör Dell'in sahip olduğu Alienware firması tarafından üretildi.

8 Ocak 2008 Salı

kopyanın gözüne vurdunuz yine =)

mustafa 1. soruyu biliyonmu
-bilmiyom
-2. soruyu
-bilmiyom
-3 ile 4 ü
-bilmiyom
-o zaman ne b..k yemeye benim önüme oturdun.


-ahmet kitabı ver şu soruların cevaplarını yazayım sen de benden yaz.
-tamam al.
-allah belanı versin ahmet yanlış kitabı getirmişin.


-Veli kağıtları değişelim mi?
-farketmez değişelim nasılsa ikimizinki de bomboş.


-aysun 1. sorunun cevabını söylesene.
-önce sen 3 ü söyle ondan sonra.
-pislik dur 3 ü selinden alayım.
-selin üç üç.
-tamam ama sen önce 2 yi söyle.
-yaz okuluna kalasıca zilliler.


-murat 5. soruyu söylesene
-söylerim ama bi şartla.
-neymiş lan şartın.
-ayşeden ayrılacan.
-ırz düşmanı fırsatçı şerrefsizzz.


-yasin yaptın mı lan soruları.
-yok lan nerdee.
-olm dedim sana king oynarken molalarda çalışalım diye.


-vedat olm yaptınmı soruları.
-ben ve sorular?
-olm sınavda kaybeden aşkta kazanırmı acaba?
-hass... lan.


-sertaç olm ben soruları yapamadım gidiyom lan
-nereye gidiyon olm
-yaz okuluna nereye olacak.


-erdem 1. soruyu versene
-yapamadım
-2 yi ver ozaman
-olm onuda yapamadım.
-3 ve 4 ü ver ozaman.
-onlarda yok.
-o zaman 200 milyon borç ver bana.
-ne alaka lan manyak.
-olm çıkışta yaz okulunun parasını yatırayım bari.


-kazıım
-ne vaar?
-bok var. alla alla


-seyithan bir iki soru söyle
-yapamadım
-hangilerini yapamadın.
-hiçbirini
-ulan bu soruların hiçbirini yapmadan nasıl her sınavdan 100 alıyon yalancı pe....-damlaaaa. Bugün çook güselsiin.
-yemezleer.
Caner bana da yazsana lan şu cevapları.Kalacam
-Dur copy-paste yapalım


Siz ne yapıyorsunuz getirin kağıtları.
-Hocam vallah kopya çekmiyoruz.
Kopya çekmiyosunuz zaten resmen fotokobi çekiyorsunuz


-ecem 5. soru
-bursa
-bursa die bi şık yok ki kızım
-gerizekalı 'b' şıkkı 'b'
-he o manada bursa


-harun kağıtları değişek mi la
-ben kağıda adımı yazdım artık olmaz
-hönk


(pelin sıraya yazdığı kopyalardan yararlanmaktadır)
-pelin 3
-sınıfta kalcam bak
- naparsan yap lan
-hooocaaaamm pelin sıraya....
-sus allahın belası susss 'd' şıkkı
-he şöle


demet şu su şişeni bi versene
+ne yapcan kızım sen su şişesini sınava çalışsana
sence ben ne yapıyorum
+su şişesi istiyosun
e bi sor niye istiyorum diye
+niye
kopyayı su şişesinin zelatinin altına koyacam


-fırat kopya ver lan
- yok
-olm versene
-vermem daha geçen sınavda aldığın kopyaları geri vermedim
-fırat iyi misin olm


-kopya veriym mi fırat
-emrah iyi misin olm sen genelde kopya isterdin
-tamam o zaman alışkanlıkları bozmayalım. kopya ver sen
-çenemi ....


Burnumu tutarsam "B" , Alnımı kaşırsam "A" , Çenemi tutarsam "C" ,Ellerimi ovuşturursam "E"
-Eee Ya seçenek "D" ise..
O zaman yedik ayvayı

6 Ocak 2008 Pazar

polat hızlı ve öfkeli4. bölüm tokyo versiyon

bill gates'in rezil olduğu an

bill gatesin rezil olduğu an. hatırlarsanız Win98 i tanıtırken birden mavi ekran çıkmıştı :)

asimo sahnede rezil oldu :)

tarifi imkansız taç atışıGiresunspor'dan Anton Alex'in bu taç atışı, TFF 1.Lig'in ilk yarısında en çok konuşulan pozisyon oldu...

rose ne anne nede baba diyorİngiltere dört yaşındaki Rose Willcoks’u konuşuyor. Genetik bir hastalıkla doğan küçük kız ‘Anne’ bile diyemezken hayvanlarla kurduğu iletişim görenleri şaşırtıyor.

Daily Mail gazetesinin haberine göre dört yaşındaki küçük kızın ağzından henüz ‘Anne’ ya da ‘Baba’ sözü bile çıkmadı. Bir yaşından bu yana sadece hayvanlarla konuşan Rose, vaktinin çoğunu çiftlikte inekler, atlar, yunuslar ve kuzularla konuşarak geçiriyor.

Hertfordshire’da ikamet eden Rose’un ailesi kızlarının hayvanlarla konuşurken onların çıkardığı sesleri taklit ettiğini ve yanıt aldığını açıklıyor.

Rose’un annesi Esme, ‘Kızımın inek ve atlarla diyalog kurması beni her zaman çok şaşırtıyor. Çünkü hayvanlar da ona aynı tonda sesler çıkararak karşılık veriyor’ dedi. Rose incelenmek için ABD’ye götürülecek.

call of duty 4

Güçlü grafikler


Call of Duty 4, CryEngine 2 motorunun sağladığı imkânlarla yarışamıyor ama bu, oyunun saklanması gerektiği anlamına gelmez. Infinity Ward tarafından sağlanan motor, üst-seviye olmayan PC'lerde bile ihtişamlı ve kaymak gibi gözüken bir optik sunuyor. Buna ek olarak iyi bir yapay zekâ ve sürekli değişen ve hiç sıkmayan görevler geliyor.

Canavar gibi GPU: nVidia GeForce 9800 GX2

nVidia şubat ayının sonunda pazara yeni üst-seviye ekran kartları sunmak istiyor...Üretici nVidia şubat ayının sonu veya mart ayının başlangıcında yeni üst-seviye ekran kartı olarak GeFoce 9800 GX2'yi çıkarmak istiyor. Bu kart GeForce 8800 Ultra'yı tahtından indirmiş olacak.

GeForce 9800 GX2 ile ilgili ilk detayları amerikan dergisi HardOCP yayımladı. Buna göre kart 65 nm ile üretilmiş iki adet GeForce 8800-GPU'dan (SLI- modunda) oluşacak, 256 Stream işlemciye ce 1 GB hafızaya sahip olacak. Böylece PCI-Express tabanlı ekran kartı, GeForce 8800 Ultra'dan en az %30 oranında hızlı olacak.

Kartın çıkış tarihine yakın bir zamanda Quad-SLI (çift-SLI) desteği olan anakartlar da çıkacak ve bunlar ile iki adet GeForce 9800 GX2 paralel olarak çalıştırılabilecek.


YORUM:
Bu kartın kullanım oranının ne kadar olacağı tam bir muallak zira güncel GeForce 8800 GTS veya GTX ile herşey sorunsuz bir şekilde oynanabiliyor. Buna ek olarak fiyatının bir laptop kadar olacağı göz önünde bulundurulursa, kartın ancak aşırı-üst-seviye kullanıcılar tarafından ilgi çekmesi beklenebilir. Zira sadece bu kullanıcılar kartın ihtiyaç duyacağı harici güç kaynağını ve oluşturacağı kabarık elektrik faturasını karşılayabilirler.

Windows Vista, yüzde 10 sınırını geçti

Gittikçe daha fazla kullanıcı kazanan Microsoft işletim sistemi Vista, yüzde 10 sınırını geçti...Her gün daha fazla kullanıcı Microsoft'un yeni işletim sistemine geçiş yapıyor. Net Applications analistlerinin verdiği en güncel rakamlara göre kasım ayındaki %9.19'luk pazar payı, aralık ayında %10.48'e yükseldi. Böylece Vista ilk kez yüzde 10 sınırını geçmiş oluyor.

Vista'nın bu başarısına karşı, geriye dönük bir Windows XP yaygınlaşması duruyor. Zira eski Microsoft sistemi baskın bir şekilde pazarı ele geçirmiş durumda. Fakat Windows XP kullanım oranı kasım ayında %78.37 iken aralık ayında %76.1'e düştü.

Kasım 2007'de diğer tüm işletim sistemlerinin kullanım oranı düştü. Sadece Mac OS oranını arttırabildi ve kasımda %3.22 kullanım oranına sahipken aralık ayında %3.28'e çıktı.

Dedikodu telefonları: Nokia E71 ve E66

İnternette E71 ve E66 diye adlandırılan Nokia cep telefonlarına dair söylentiler çıkmaya başladı...İnternette E71 ve E66 şeklinde adlandırılan iki yeni Nokia cep telefonu ile ilgili dedikodular çıkmaya başladı. E71'in, E61 ve E61i'nin halefi olacağı düşünülüyor. Telefonun 3.2 MP kamera, GPS, WLAN ve HSDPA desteği olacak. Ebatları 57 x 112 x 10 mm ve ağırlığı 120 gram olacak. E61 gibi Q-klavyeye sahip olup olmayacağı ise henüz belli değil.

İkinci dedikodu telefonu ise E66 ve bu modelin de E65'i tahtından indirmesi bekleniyor. Bu cihazda 3.2 MP kamera, GPS, WLAN ve HSDPA ile gelecek.

Barcelona'da tanıtım?
İki cihazında resimleri de henüz internete düşmüş değil. Eğer dedikodular doğru çıkarsa cihazlar şubat ayında 3GSM mobil-teknoloji fuarında sergilenecekler.

eski çağlardan kalan bir laptop

Bu kadar eski bir laptop görmediğinize eminiz. Nostalji severlere yönelik HPZT1000 karşınızda...
Datamancer.net sitesinde HPZT1000 gösterime sunuldu. Değişik bir laptop gibi gelmedi mi? Aslında tamamen sıra dışı zira sanki Viktoria döneminde yani yaklaşık 150 sene önce yapılmış gibi bir tasarımı var.

Bilek koyma yerleri deriden, saat mekanizması-görünümü ve oyma metal klavye laptopu her masa üstünde ilgi odağı haline getiriyor. Ayrıca sistem üzerinde Windows XP ve Ubuntu Linux çalışıyor.

5 Ocak 2008 Cumartesi

atatürkün sevdiği şarkılar ve türkülerin sözleri

bu sözlerin mp3 lerini meb'in atatürke özel yaptığı siteden indirebilirsiniz

http://www.meb.gov.tr/belirligunler/10kasim/anasayfa.htm

sol tarafta sevdiği şarkılar'a tıklayarak şarkıları görebilirsiniz

\/ ordaki bütün şarkıların sözleri aşağıdadır \/

ALİŞİMİN KAŞLARI KARE

Alişimin kaşları kare aman
Sen açtın sineme yare
Bulamadım derdime çare aman
Görmedim hiç ah civan
Alişimi Tuna boyunda

Evleri var hane hane aman
Benleri var tane tane
Saramadım kane kane aman
Görmedim hiç ah civan
Alişimi Tuna boyunda

Evleri var yolbaşında aman
Benleri var sol kaşında
Saramadım genç yaşında aman
Görmedim hiç ah civan
Alişimi Tuna boyunda

ATLADIM BAHÇENE GİRDİM

Atladım bahçene girdim aman gülleri flncan gibi
Gerdanında üç beni var her biri mercan gibi
Sarılalım sarmaşalım aman ikimiz bir can gibi

Gel seninle kavledelim ya onu sev ya beni
Bir tenhada buluşalım ya onu al ya beniCANA RAKİBİ HANDAN EDERSİN


CANA RAKİBİ HANDAN EDERSİN
BEN Bİ NEVAYI GİRYAN EDERSİN
BİGANELERLE ÜNSİYYET ETME
BANA CİHANI ZİNDAN EDERSİN
ÇANAKKALE İÇİNDE

ÇANAKKALE İÇİNDE AYNALI ÇARŞI
ANA BEN GİDİYOM DÜŞMANA KARŞI

ÇANAKKALE İÇİNDE BİR UZUN SELVİ
KİMİMİZ NİŞANLI KİMİMİZ EVLİ

ÇANAKKALE ÜSTÜNÜ DUMAN BÜRÜDÜ
ON ÜÇÜNCÜ FIRKA HARBE YÜRÜDÜ

ÇANAKKALE İÇİNDE BİR DOLU TESTİ
ANALAR BABALAR MEKTUBU KESTİDAYLER DAYLER, VİRAN DAYLER


DAYLER DAYLER VİRAN DAYLER
YÜZÜM GÜLER KALBİM AĞLAR
YÜREĞİMDEN KANLAR DAMLAR
EDİRNE KÖPage RankingÜSÜ TAŞTAN
SEN ÇIKARDIN BENİ BAŞTAN
BİR OLAYDI BİR OLAYDI
NE OLUR BENİM OLAYDIHAB GAH-I YARE GİRDİM ARZ İÇİN AHVALİMİ


HAB-GAH-I YARE GİRDİM ARZ İÇİN AHVALİMİ,
BİR PERİŞAN HALİNİ GÖRDÜM, UNUTTUM HALİMİ.
SAKİTEN İCRA EDERKEN DİDE EŞK-İ ALİMİ.
LEBLERİNDE, SİNESİNDE GİZLENEN AMALİMİ,
LEBLERİMLE TOPLADIM TEBRİK EDİN İKBALİMİ…MANİ OLUYOR HALİMİ TAKRİRE HİCABIM


MANİ OLUYOR HALİMİ TAKRİRE HİCABIM
ÜZME YETİŞİR ÜZME FIRAKINLA HARABIM
MAHVOLDU SÜKUNUM BENİ TERK EYLEDİ HABIM
ÜZME YETİŞİR ÜZME FİRAKINLA HARABIM
KIRMIZI GÜLÜN ALI VAR


KIRMIZI GÜLÜN ALI VAR
HER GÜN AĞLASAM YERİ VAR
BUGÜN BENİM EFKARIM VAR
BU GÖNÜL ARZ EDER SENİ SENİ

KIRMIZI GÜLÜ BUDARLAR
ALTINA MECLİS KURARLAR
GÜZELİ CANDAN SEVERLER
BU GÖNÜL ARZ EDER SENİ SENİ

KIRMIZI GÜLÜN BÜRÇEĞİ
ÖNÜNDE OYNAR KÖÇEĞİ
NEYLEYİM YARSIZ DÖŞEĞİ
BU GÖNÜL ARZ EDER SENİ SENİKÖŞKÜM VAR DERYAYA KARŞI

KÖŞKÜM VAR DERYAYA KARŞI
DURMAZ AKAR GÖZÜM YAŞI
SEVADADIR HER İŞİN BAŞI
VAR GÖNÜL VAR GİT SEYREYLE
GEL BANA SÖYLE

ELMAYI NAZİK YARLAR
ÇİNİ TABAĞA KOYARLAR
GÜZELİ CANDAN SEVERLER
VAR GÖNÜL VAR GİT SEYREYLE
GEL BANA SÖYLE

SARI ZEYBEK

Sarı zeybek aman şu dağlara yaslanır aman
Yağmur yağar silahları efem ıslanır
Bir gün olur aman deli gönül uslanır aman

Eyvah olsun tellide doru efem şanına
Eğil bir bak mor cepkenin efem kanına

Karşı dağı aman duman duman bürüdü aman
Üçyüz atlı beş yüz yaya efem yürüdü
Sarı zeybek aman şu cihanda biridi aman

Eyvah olsun tellide doru efem şanına
Eğil bir bak mor cepkenin efem kanına


VARDAR OVASI


MAYA DAĞDAN KALKAN KAZLAR
AL TOPULU BEYAZ KIZLAR
YARİMİN YÜREĞİ SIZLAR
EĞLENEMEM ALDANAMAM
BEN BU YERLERDE DURAMAM

VARDAR OVASI VARDAR OVASI
KAZANAMADIM SILA PARASI

MAYA DAĞIN YILDIZIYIM
BEN ANNEMİN BİR KIZIYIM
EFENDİMİN SAĞ GÖZÜYÜM
EĞLENEMEM ALDANAMAM
BEN BU YERLERDE DURAMAM

VARDAR OVASI VARDAR OVASI
KAZANAMADIM SILA PARASI


YANIK ÖMER


YANIK ÖMER, HER SAVAŞTAN BİR YARA TAŞIYOR;
YANIK ÖMER, YİĞİT ÖMER ÖĞÜNMEDEN YAŞIYOR.
KURTULUŞ SAVAŞINDA YİRMİ SEKİZ YAŞINDA,
MANGASININ BAŞINDA, TAŞIYOR…
YANIK ÖMER, YİĞİT ÖMER SİPERLERİ AŞIYOR.

SAVAŞ BİTER. YANIK ÖMER KÖYE DÖNER;
KÖYLÜ BÜTÜN BAYRAM EDER.
YANIK ÖMER KUTLULANIR;
NİŞANLISI MUTLULANIR.

YANIK ÖMER ATTAN İNER,
PEMBEGÜL’E BAĞLAR KEMER;
KÖYLÜLERE GİDER HABER
DÜĞÜNE, DÜĞÜNE!…

ELİNE KINA YAKAR, BAŞINA TELLER TAKAR;
BELİNDE ALTIN KEMER, ÖYLE ALANA ÇIKAR.
PEMBEGÜL ALLANIR, PULLANIR;
YANIK ÖMER’İN KÖYÜNE DÜĞÜN ALAYI YOLLANIR


ŞAHANE GÖZLER ŞAHANE


ŞAHANE GÖZLER ŞAHANE
HÜSNÜNE YOKTUR BAHANE
SÜLEYMAN OLSAM CİHANE
GÖNÜL EYLENMEZ ASLA…

UÇAN KUŞLAR KEBAB OLSA
AKAN SULAR ŞARAB OLSA
MEYHANELER MESKEN OLSA
GÖNÜL EYLENMEZ ASLA…

Atatürk'ün sanatla ilgili sözleri

ATATÜRK’ÜN GÜZEL SANATLAR VE SANATÇI İLE İLGİLİ SÖZLERİ


— “Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.”


—“Sanat güzelliğin ifadesidir… Bu ifade söz ile olursa şiir, nağme ile olursa musiki, nakş ile olursa ressamlık, oyma ile olursa heykeltıraşlık, bina ile olursa mimarlık… olur.”


—“Sanatkar, toplumda uzun mücadele ve gayretlerden sonra alnında ışığı ilk hisseden insandır.”


—“Hayatta müzik lazım değildir. Çünkü hayat müziktir. Müzik ile ilgisi olmayan varlıklar insan değildirler. Eğer söz konusu olan hayat, insan hayatı ise müzik mutlaka vardır. Müziksiz hayat zaten mevcut olamaz. Müzik hayatın neşesi, ruhu, sevinci ve her şeyidir.”


—“İnsanlarda bir takım ince, yüksek ve asil duygular vardır ki insan onlarla yaşar. İşte o ince, yüksek, derin ve asil duyguları en çok duyabilen ve diğer insanlara duyurabilen şairdir.”


—“Yüksek bir insan toplumu olan Türk Milletinin tarihi bir özelliği de güzel sanatları sevmek ve onunla yükselmektir. Bunun içindir ki, milletimizin yüksek karakterini, yorulmaz çalışkanlığını, doğuştan gelen zekasını, ilme bağlılığını, güzel sanatlar sevgisini ve milli birlik duygusunu devamlı olarak ve her türlü vasıta ve önlemlerle bağlayarak geliştirmek milli idelimizdir.”


—“Güzel sanatların her dalı için, T.B.M.M.’nin göstereceği ilgi ve emek, milletin insani ve medeni hayatı ve çalışkanlık veriminin artması için çok etkilidir.”


—“Hepiniz millet vekili olabilirsiniz, Bakan olabilirsiniz; hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkar olamazsınız.”


—“Güzel sanatlarda başarı; bütün inkılapların başarılı olduğunun en kesin delilidir. Bunda başarılı olmayan milletlere ne yazıktır. Onlar bütün başarılarına rağmen medeniyet alanında, yüksek insanlık sıfatıyla tanımaktan daima yoksun kalacaklardır.”

—“İnsanlar olgunlaşmak için bazı şeylere muhtaçtır. Bir millet ki resim yapmaz, millet ki, heykel yapmaz, millet ki, tekniğin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.”


—“Güzel sanatların hepsinde, ulus gençliğinin ne türlü ilerletilmesini istediğinizi bilirim. Ancak bunda en çabuk, en önde götürülmesi gerekli olan Türk müziğidir. Bu ulusun yani değişikliğine ölçü, müzikte değişikliği alabilmesi, kavraya bilmesidir…”


—“İnsanlarda bir takım ince, yüksek ve asil duygular vardır ki insan onlarla yaşar. İşte o ince, yüksek, derin ve asil duyguları en çok duyabilen ve diğer insanlara duyurabilen şairdir.”


—“Dünyada medeni olmak, ilerlemek ve olgunlaşmak isteyen herhangi bir millet mutlaka heykel yapacak ve heykeltıraş yetiştirecektir.”


—“Aydın ve dindar olan milletimiz, ilerlemenin sebeplerinden biri olan heykeltıraşlığı en üst derecede ilerletecek ve memleketimizin her köşesinde atalarımızın ve bunlardan sonra yetişecek evlatlarımızın hatıralarını güzel heykellerle dünyaya ilan edecektir.”


—“Sanatkar, cemiyette uzun ceht (aşırı çalışma) ve gayretlerden sonra anlında ışığı ilk hisseden insandır.”


—“Bunun içindir ki milletimizin… güzel sanatlara sevgisini… her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkişaf ettirmek milli ülkümüzdür.”


—“Sanatçı, esaslı kültür sahibi olmalı ve tarihi iyi bilmelidir.”


—“Sanatkar el öpmez; sanatkarın eli öpülür!”


—“Hayatlarını büyük bir sanata vakfeden bu çocukları sevelim.”


—“Türk milletinin tarihi bir vasfı da güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Bunun içindir ki, milletimizin güzel sanatlara sevgisini mütemadiyen ve her türlü vasıta ve tedbirle besleyerek inkişaf ettirmek milli ülkümüzdür.

3 Ocak 2008 Perşembe

ata demirer - tek kişilik dev kadro

makina... tarkan hayranlarımakina... çok komik

KABUSemrah sağlık hocamızı tebrik ediyoruz

yasaklanan araba reklamı

sağlam araba

yenibiris :) 50 bin YTL kazandıran reklamemrah saglik hocamızı tebrik ediyoruz

İşte Google'ı bozan sözcük..
Bir sözcük yazıyorsunuz Google işin içinden çıkamıyor ve dünyası şaşıyor.

Tersine Google'ı görmek için Google anasayfasında arama motoruna google nin tersi olan elgoog yazın ve "Şansımı denemek istiyorum" butonuna tıklayın bir süre sonra hatayı göreceksiniz.
Arama yaptığınızda sayfa tersten görünecek..

TENORI-ON Product-MusicHer ne kadar benim ilgi alanım dahilinde pek olmasa da daha önce tasarımını gördüğüm yepyeni bir müzik aletinin yakında piyasaya çıkacağını duydum. Yamaha'nın tasarladığı Tenori-on görsellikle müziği birleştirmeye en çok yaklaşan cihazlardan biri olacak herhalde. Cihaz dokunmatik bir yüzeye yayılmış LED ışıklar ve düğmeler yardımıyla müziğin temposunu ve ritmi ayarlamanızı ve her türlü melodi ve looplar yapmanıza olanak sağlıyor. Bence ileriki zamanlarda bunun üzerinden yapılacak programlamalarla çok önemli bir cihaz halini alması mümkün. Yukarıdaki videoyu izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Evlerinin Önü Boyalı Direk

Müzik Dünyasının Yeni Bombası

Öykü Gürman ve Berk Gürman EVLERİNİN ÖNÜ BOYALI DİREK

Yorum SizinÖykü & Berk Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkı sözleri

Evlerinde lambaları yanıyor
Gözgöz olmuş cigerlerim kanıyor
Beni gören deli olmuş sanıyor
Ölürümde ayrılamam yar senden

Aman bir bahçeye giremezsen
Durup seyran eyleme eyleme …
Aman bir binayı yapamazsan

Yıkıp veyran eyleme …
Aman bir güzeli sevipte alamazsan
İsmini aleme rüsva eyleme …

Evlerinin önü boyalı direk
Yerden yere vurdun sen beni felek
Her acıya dayanamaz bu yürek
Ölürümde ayrılamam yar senden

Öykü & Berk Evlerinin Önü Boyalı Direk
Söz: Abdurrahman Kızılay, Yöre: Kerkük

1 Ocak 2008 Salı

İlginç bir konu

BU OLAYI BILL GATES BİLE ÇÖZEMEMİŞ

1-Arkadaşlar öncelikle bir word belgesi açın......

. 2-Daha sonra aynen şunu yazın =rand(100,99)

3-Enter'a basın

ÇOK İLGİNÇÇ

Çok çocuklu aile koltuğu
çok çocuklu aileler için tasarlanan ilginç koltuk, 3 çocuğa birden kitap okumayı sağlıyor
diğer modellere buradan bakabilirsiniz